Zmiana formuły pracy i konieczność przeniesienia spotkań do sieci spowodowały, że coraz rzadziej widujemy się ze swoimi znajomymi z pracy. Mamy komunikatory, które pozwalają podtrzymać więzi, jednak utrudniają one pełną integrację i spontaniczną wymianę doświadczeń. Eventy online są świetnym zamiennikiem regularnych firmowych spotkań, a odpowiednio poprowadzone obudzą w zespole kreatywność i dodadzą energii do kolejnych zadań. Większe wydarzenia także można zorganizować online, wymagają one jednak jeszcze lepszej organizacji i zgranej obsługi, która dopnie wszystko na ostatni guzik.
Tym razem przedstawimy najczęściej popełniane błędy podczas organizacji tego typu imprez oraz podpowiemy, jak ich uniknąć. Zapraszamy do czytania!
W poniższy artykule nauczysz się unikać następujących błędów przy organizacji eventu online:
- Brak odpowiedniego sprzętu na evencie online
- Wolne łącze internetowe podczas eventu online
- Brak atrakcji dla uczestników eventu online
- Przenoszenie wydarzeń do sieci w nieodpowiedni sposób
- Źle dobrany termin eventu online
- Brak konferansjera podczas eventu online
Brak odpowiedniego sprzętu na evencie online
Dobrej jakości sprzęt to konieczność podczas organizacji eventów online. W końcu to właśnie kamerki przekazują obraz do uczestników. Ostry i wyraźny przekaz sprawi, że wzrośnie zainteresowanie spotkaniem. Tyczy się to również dźwięku, ponieważ zakłócenia i szumy skutecznie rozpraszają uwagę uczestników. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalistów zajmujących się organizacją eventów firmowych w Krakowie. Posiadają oni specjalistyczny sprzęt, który dopasują do naszych wymagań, a także potrzeb uczestników spotkania.
Wolne łącze internetowe podczas eventu online
Wolne łącze internetowe może popsuć nie tylko wieczór filmowy. Jest to również jedna z najczęstszych przyczyn nieudanych spotkań online. Słabe połączenie sprawia, że dźwięk i obraz zostają zniekształcone, a w najgorszym wypadku kontynuacja eventu staje się niemożliwa. Zadbanie o odpowiednie łącze internetowe sprawi, że wszyscy uczestnicy eventu online będą zadowoleni z jego jakości. Doświadczona obsługa techniczna spotkania zadba o stabilne połączenie między uczestnikami.
Brak atrakcji dla uczestników eventu online
Organizacja eventu online to nie tylko wykonanie video konferencji. Warto zadbać o nietypowe atrakcje, które urozmaicą spotkanie, a także rozbudzą kreatywność uczestników. Dobrym pomysłem mogą okazać się streamingi szkoleń i webinarów, które w intrygujący i zabawny sposób podnoszą kwalifikacje pracowników. Ponadto przygotowanie do takich „lekcji” można połączyć z różnego rodzaju zagadkami i grami, które wprowadzają poczucie zdrowej konkurencji i pozwalają lepiej poznać współpracowników.
Kolejną edycję wydarzenia planujesz w terenie i chcesz dowiedzieć się, jak uchronić się przed popularnymi błędami? Przeczytaj nasz artykuł: Najczęstsze błędy w organizacji eventów – jak ich uniknąć?
Przenoszenie wydarzeń do sieci w nieodpowiedni sposób
Nie każde wydarzenie da się z powodzeniem przenieść do sieci. Niektóre z nich trzeba dopasować do nowego rodzaju aktywności. Pamiętajmy, że prowadzenie zajęć online eliminuje czynnik ludzki, czyli pozbawia nas szybkiego kontaktu z drugą osobą i utrudnia śledzenie gestów. W sieci z powodzeniem zorganizujemy wszelkiego rodzaju szkolenia, prezentacje, konferencje, a także niektóre aktywności integracyjne. Warto pamiętać, że streaming konferencji pozwala na większą swobodę uczestnikom, którzy oglądną wykłady w domowym zaciszu, w towarzystwie ulubionej kawy lub herbaty.
Źle dobrany termin wydarzenia online
Myśląc o evencie online, zazwyczaj wydaję nam się, że każdy znajdzie chwilę czasu w ciągu dnia. Niestety na tym polu wydarzenia online mają wiele wspólnego z wyjazdowymi szkoleniami „na żywo”. Praca z domu również wymaga planowania, szczególnie jeśli uczestnik spotkania nie mieszka sam i musi się dostosować do zajęć innych domowników.
Brak konferansjera podczas eventu online
Wydawałoby się, że zwykłe szkolenie czy impreza firmowa nie wymagają osoby prowadzącej. Jeśli sami mamy radiowy głos, a przy organizacji imprez czujemy się jak ryba w wodzie, to faktycznie możemy pominąć kwestie konferansjera. W innym wypadku lepiej pomyśleć o dodatkowej pomocy. Konferansjerzy mają doświadczenie w zabawianiu ludzi i szybkim przełamywaniu barier. Ponadto takie rozwiązanie będzie świetne w przypadku ekip dwujęzycznych, które normalnie mogłyby mieć trudności we wzajemnym zrozumieniu się przez kamerki.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, wybierając agencję eventową, przeczytaj tekst na naszym blogu: 5 oznak, po których poznasz nieprofesjonalną agencję eventową