BLOG

Promocja eventu, czyli jak zbudować zainteresowanie wokół imprezy

Eventy firmowe cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – są doskonałym sposobem na integrację, budują więzi i zacieśniają relacje między pracownikami oraz poprawiają ich samopoczucie, a w konsekwencji wpływają również na wydajność pracy. Jednak przygotowanie fantastycznej imprezy firmowej nie należy do najłatwiejszych. Oprócz szeregu zadań organizacyjnych i logistycznych ważna jest też skuteczna promocja wydarzenia. Dzięki niej planowany event wzbudzi mile widziane zainteresowanie i otrzyma pożądany rozgłos.

Jak wzbudzić zainteresowanie wokół imprezy

W artykule poznasz pomysły na promocję eventu:

Dlaczego warto organizować eventy firmowe?

Eventy firmowe to wyjątkowe wydarzenia, których głównym organizatorem i sponsorem jest pracodawca. Zadaniem takich imprez jest przede wszystkim integracja obecnych pracowników, klientów i partnerów, a także pozyskiwanie nowych. Ale nie tylko – to też świetny sposób na naukę pracy w grupie, budowanie wzajemnego zaufania, rozwiązywanie konfliktów. Dzięki uczestnictwu w takich wydarzeniach pracownicy stają się bardziej zaangażowani w życie firmy, identyfikują się z nią i mogą być ambasadorami własnej marki. Eventy firmowe nie tylko scalają zespół, ale także polepszają jakość pracy – są wytchnieniem i oderwaniem od codziennych obowiązków.

Organizacja imprez firmowych – co jest ważne?

Imprezy firmowe już dawno przestały przybierać formę zwykłych wyjść towarzyskich do najbliższej knajpy. Dziś są to profesjonalne, skrupulatnie przygotowywane wydarzenia, które posiadają przemyślany harmonogram, mają swój budżet i – w zależności od ich rodzaju – zapewniają moc dodatkowych atrakcji (np. obecność DJ-a, pokaz multimedialny, koncert itp.).

Zdaniem eksperta

Do organizacji eventów firmowych warto się przyłożyć, ponieważ to one są najważniejszym i najlepszym sposobem na budowanie relacji – między współpracownikami, pracownikami a pracodawcami czy między firmą a klientami. Jedną z kluczowych kwestii przygotowania takiej imprezy jest strategia promocji wydarzenia – mówi Szymon Mosiołek z TwójEvent.

Zalety promocji eventu

Dlaczego warto promować event? Przede wszystkim dla rozgłosu – dzięki promocji wydarzenia możemy dotrzeć do pożądanej grupy docelowej, wzbudzić zainteresowanie odbiorców, podsycić ciekawość. Dzięki tym działaniom dajemy również uczestnikom szansę na przygotowanie się do eventu – dobór stroju (szczególnie, jeśli jest to impreza tematyczna), zorganizowanie opieki nad dziećmi. Pamiętajmy, że promocja wydarzenia powinna być zwieńczeniem wcześniejszych przygotowań i musi być dostosowana do konkretnej grupy docelowej.

Sposoby na promowanie eventów

Dobrze zorganizowana, przemyślana i skuteczna promocja eventu jest gwarancją sukcesu. Istnieje wiele narzędzi i kanałów promocji, dzięki którym o imprezie zrobi się głośno – social media, tradycyjne reklamy, firmowe grupy na Facebooku, dedykowane zaproszenia, a nawet tak zwany marketing szeptany. Wybór konkretnego sposobu promocji musi być uzależniony od odbiorców, czyli potencjalnych uczestników wydarzenia.

#1 Siła mediów społecznościowych

Media społecznościowe są silnym narzędziem promocji wydarzeń i z łatwością docierają do określonej grupy odbiorców. Mogą przybierać różne formy (na przykład angażować influencerów) i działać na różnych platformach, z których najpopularniejszą jest Facebook. Ich zaletą jest możliwość publikowania grafik lub filmów promocyjnych oraz zainicjowanie dyskusji. Warto pamiętać, że skuteczność tej metody jest uzależniona od aktywności – im więcej materiałów, tym większe zainteresowanie.

#2 Media tradycyjne

Świetnym narzędziem promocji eventów są także tradycyjne media – Internet, radio, telewizja czy gazety. Ich zainteresowanie wzbudzą oczywiście większe imprezy niż skromniejsze firmowe przyjęcia, ale jeśli event jest organizowany na szczeblu lokalnym, warto wziąć je pod uwagę. Pomocą może być także obecność sponsorów.

#3 Moc reklamy

Tradycyjna reklama wydarzenia jest wciąż świetnym sposobem na promocję eventu. Dobrze opracowane billboardy, ulotki i plakaty potrafią skutecznie przyciągnąć wzrok i zainteresować odbiorcę. Mogą zawierać zarówno szczegółowe informacje, takie jak opis wydarzenia, temat i miejsce, jak również zawierać tylko skrótowe dane i odsyłać do strony internetowej, a bardziej skupiać się na aspekcie wizualnym.

#4 Dedykowane zaproszenia

Zaproszenie na event ma zupełnie inny wydźwięk niż sama informacja o organizowanej imprezie. Taka forma promocji świetnie sprawdzi się w mniejszych firmach, gdzie możemy je wręczyć osobiście i wzbogacić o personalne dane. Zaproszenie, oprócz nazwy, miejsca i godziny wydarzenia, powinno zawierać również bardziej szczegółowe kwestie, na przykład plan eventu, czekające gości atrakcje lub ewentualny dress code.

#5 Video marketing

Współczesne badania pokazują, że do ludzi o wiele bardziej przemawia obraz niż tekst pisany. To dlatego w ostatnich latach wzrosło znaczenie video marketingu, który jest znakomitym narzędziem skutecznej promocji również w kontekście organizacji eventów. O imprezie firmowej można opowiedzieć w filmie, a ten przesłać do zainteresowanych lub opublikować w mediach społecznościowych. W przygotowanie wideo warto też zaangażować większe grono osób, np. szefostwo lub ekspertów.

#6 O tym się mówi – marketing szeptany

Buzz marketing, czyli tak zwany marketing szeptany, uważany jest za jedną z najskuteczniejszych metod promocyjnych w sieci. Polega on – jak sama nazwa wskazuje – na mówieniu odbiorcom o zaletach danej rzeczy (na przykład usługi, marki bądź wydarzenia). Informacja podawana z ust do ust wzbudza pożądane zainteresowanie i ciekawość, sprawia, że o evencie robi się głośno i pragnie wziąć w nim udział większa liczba osób. Organizatorzy imprez firmowych mogą wykorzystać marketing szeptany do promocji wydarzenia – wystarczy mówić lub pisać o nim dużo i często.

Zorganizuj niezapomniane wydarzenie dzięki udanej promocji eventu.
Skontaktuj się z nami!
501 044 852