Obostrzenia związane z pandemią Covid-19 zmieniły życie zawodowe i prywatne wszystkich ludzi. Szczególne trudności napotkała zwłaszcza branża eventowa. Jednocześnie czas izolacji uświadomił wielu z nas, jak dolegliwe jest ograniczenie kontaktów towarzyskich. Na szczęście technologia i możliwość organizowania spotkań online pomogła nam zachować pozory normalności. Po pierwszym szoku związanym z lock-downem coraz więcej wydarzeń przeniosło się do rzeczywistości wirtualnej. Dziś przedstawiamy 5 pomysłów na event w dobie pandemii. Zapraszamy do lektury.
W artykule poznasz 5 pomysłów na event w dobie pandemii:
- #1 Konferencja online w czasie pandemii
- #2 Szkolenia i webinary online w dobie koronawirusa
- #3 Koncerty online w dobie pandemii
- #4 Eventy integracyjne w czasie pandemii
- #5 Pub quiz w wersji online
#1 Konferencja online w czasie pandemii
Najprostszym sposobem na zorganizowanie eventu w dobie coronavirusa jest jego konwersja na wariant online. Tak naprawdę można w ten sposób postąpić z większością wydarzeń, nie tracąc przy tym wcale na ich jakości, a wręcz… wiele zyskując. Organizacja konferencji online otwiera zupełnie nowe możliwości i wiąże się z wieloma plusami.
Po pierwsze, obniżają się koszta jej organizacji – nie musimy wynajmować sali czy przejmować się kwestią ochrony wydarzenia. Prelegenci mogą tak naprawdę przemawiać ze swoich domów, a uczestnicy konferencji brać w niej udział nie wstając z własnej kanapy. Odpowiednie narzędzia umożliwiają zadawanie pytań. I co najważniejsze – w streamingu konferencji może wziąć udział więcej osób niż w wydarzeniu organizowanym stacjonarnie.
Zastanawiasz się, co jest ważne w komunikacji z prelegentami? Przeczytaj nasz artykuł: Jak współpracować z prelegentami – wskazówki dla osób organizujących konferencję.
#2 Szkolenia i webinary online w dobie koronawirusa
Wraz z rozpoczęciem lockdownu bardzo upowszechniły się szkolenia i webinary online. W większości platform pomocnych w organizowaniu wirtualnych wydarzeń, mamy możliwość udostępnienia prezentacji lub plików. Dzięki czatom możliwa jest ciągła interakcja między prelegentami a uczestnikami eventu. Ponadto często stosuje się dodatkowe narzędzia w celu angażowania odbiorców, na przykład quizy lub ankiety.
Paradoksalnie więc warunki pandemii stworzyły osobom wykluczonym komunikacyjnie więcej możliwości do nabywania wiedzy.
#3 Koncerty online w dobie pandemii
Chyba nikt nie wierzył w to, że ktokolwiek będzie chciał brać udział w koncertach online. To jednak właśnie muzycy jako jedni z pierwszych zaczęli działać w celu organizacji wirtualnych wydarzeń. Jak się okazało choćby na przykładzie cyklu koncertów “Męskiego Grania”, transmitowanych z domów artystów, takie eventy zbierają rzesze zainteresowanych.
Streamingi koncertów stanowią doskonałą namiastkę normalności, nie tylko dla częstych bywalców festiwali. W końcu liczba widzów transmisji online znacznie przewyższa ilość osób, która pojawiłaby się na koncercie stacjonarnie. Niewykluczone więc, że muzycy także po powrocie do normalności, rozważą częstsze organizowanie koncertów online.
#4 Eventy integracyjne w czasie pandemii
Eventy integracyjne to propozycja szczególnie atrakcyjna dla pracowników firm. Konieczność przejścia na pracę zdalną bardzo ograniczyła możliwości bezpośredniego kontaktu. Tymczasem wszyscy wiemy, że zgrany team to bardziej zadowalające efekty i komfort pracy. Eventy integracyjne dla firm można zorganizować na przykład w postaci:
- warsztatów integracyjnych – dobrze sprawdzają się choćby wspólne lekcje gotowania (na potrzeby przeprowadzenia takiego eventu każdemu uczestnikowi zapewnia się potrzebne składniki i materiały),
- gier zadaniowych – na specjalnie przygotowanej platformie uczestnicy eventu rywalizują ze sobą indywidualnie lub w podzespołach – rozwiązują kreatywne zadania lub misje (nad wszystkim czuwa animator, a o zwycięstwie decydują umiejętności pracy w grupie).
Chcesz wiedzieć, jak będą wyglądały eventy w 2021 roku? Przeczytaj nasz artykuł: Trendy w organizowaniu eventów na rok 2021 – co się zmieni?
#5 Pub quiz w wersji online
Choć sama nazwa pub quizu wskazuje na to, że powinien od odbywać się w pubie lub barze, to jednak pojawia się coraz więcej inicjatyw organizowania go w wersji online. Wszystko, czego potrzebujemy do przeprowadzenia zdalnego pub quizu to dobra platforma, na przykład Zoom i sprawdzony animator. Kluczowa jest również niezawodna obsługa techniczna.
Dodatkowo mogą zostać użyte dostępne online narzędzia do przeprowadzania quizów, które w mgnieniu oka zliczają wyniki. Każdy uczestnik może po prostu usiąść z piwem przy swoim komputerze i rozwiązywać quiz na odległość ze znajomymi.