Posiadanie swojej firmy to nieustanna praca nad umacnianiem jej pozycji na rynku. Konkurencja jest duża, a zmieniające się standardy działania wymagają dużej elastyczności osób odpowiadających za promocję. Chcąc zwrócić na siebie uwagę klienta, musimy podejmować się nowych wyzwań. Tylko jak działać, by być skutecznym i przyciągać do siebie tłumy? Dzwonienie do klientów oraz wysyłanie ofert emailem jest ważne, ale czasem trzeba zrobić coś niestandardowego. Do takich działań należy organizacja eventów firmowych. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów i ukazanie firmy od innej strony.
W naszym tekście znajdziesz informacje o tym:
- jakie korzyści płyną z organizacji eventu firmowego;
- od czego zacząć organizację;
- jakie formy eventów firmowych warto wybrać;
- co decyduje o sukcesie eventu firmowego;
- komu warto powierzyć organizację eventu firmowego.
Co zyskujesz organizując eventy firmowe?
Organizacja własnego eventu firmowego to doskonały sposób na utwierdzenie stałych klientów w słuszności decyzji o współpracy z naszą firmą oraz skuteczne działanie przyciągające uwagę nowych wspólników. Czy taka impreza może zmienić obraz firmy? Oczywiście, że tak! Poprzez takie eventy pokazujemy, jaką wizję i kreatywność mają ludzie tworzący firmę. Poprzez badanie reakcji uczestników możemy określić mocne i słabe strony naszej marki. Wpływa to na zwiększenie zadowolenia klientów.
Event firmowy… ale jak to właściwie zrobić?
Pierwszą podstawową zasadą jest wyjście do ludzi! Skąd masz wiedzieć, co odniesie zamierzony cel, jeśli nie wiesz, co skutecznie przyciągnęłoby uwagę klientów? Stawiaj na bezpośredni kontakt, poznawaj oczekiwania i sprostaj im! Biznes łączy się z wykazywaniem inicjatywy! Kontakt z żywym człowiekiem jest milej widziany niż sucha wymiana e-maili, a event firmowy taki jak targi czy konferencja tworzy doskonałe warunki do nawiązania relacji.
Promocja w sieci
Obecnie organizacja wydarzeń firmowych wiąże się z promocją na wielu płaszczyznach, a portale społecznościowe dają doskonałe możliwości nagłośnienia naszego wydarzenia. To, co jest w sieci — szybko trafia do ludzi. Utwórz wydarzenie w social mediach i przyciągnij uwagę potencjalnych klientów. Korzystając z tej metody, należy zadbać o urozmaicenie i oryginalność zamieszczanych treści budujących zainteresowanie. Postaraj się, by warstwa wizualna była spójna i atrakcyjna dla oka. Zamieszczaj ciekawe posty o tym, jakie atrakcje (zależne od charakteru imprezy) zostały przygotowane na event — zaproszone zespoły muzyczne, minigolf, fotobudka, pokazy taneczne lub goście udzielający prelekcji. Każda taka informacja może być czynnikiem, który sprawi, że osoby, na którym nam zależy, wybiorą się właśnie nasze wydarzenie!
Nie zapomnij o emailingu!
Chcąc mieć pewność, że klienci nie przeoczą Twojego wydarzenia, zadbaj o sprawny email marketing. Zadbaj, by osoby zaproszone na wydarzenie otrzymywały bieżące informacje na jego temat. Zwróć uwagę na płynność kontaktu zarówno przed, jak i po evencie firmowym. Organizując konferencję, dopilnuj, by każdy z prelegentów otrzymał potrzebne informacje na temat jej temat, potwierdził swoje uczestnictwo oraz żeby przesłał swoją prezentację w celu zabezpieczenia się przed niechcianymi problemami technicznymi.
Networking – twórz sieci kontaktów!
Dawniej networking opierał się głównie na wymianie wizytówek i numerów telefonów. Obecnie tym, co jest ważniejsze od samego zdobycia numeru, jest budowa relacji! To ona pozwala na swobodne wykorzystanie zdobytego numeru i na późniejszym nawiązaniu współpracy. Networking jest skutecznym sposobem na promocję eventu firmowego oraz budowanie przyjaznych kontaktów.
Najlepsze formy eventu firmowego
Organizując swój event firmowy, warto pomyśleć nad tym, jaka forma okaże się najlepsza. Kogo chcemy do siebie przyciągnąć? Co chcemy osiągnąć? Warto pomyśleć nad tym, czy impreza ma mieć charakter rozrywkowy i otwarty, czy może szkoleniowy i edukacyjny. Popularnymi formami eventów firmowych są pikniki firmowe, które pokazują przyjazną stronę firmy, eventy rozrywkowe z udziałem DJ-a, czy te prowadzone przez konferansjera. Skuteczną formą promocji działalności firmy są też konferencje, targi, szkolenia i wydarzenia tematyczne.
Sukces w organizacji eventu firmowego – co o tym decyduje?
O skuteczności naszego wydarzenia możemy mówić, jeśli wskaźnik popularności naszej firmy wzrósł. Należy sprawdzić:
- zainteresowanie wydarzeniem w trakcie jego trwania;
- pojawiające się posty nawiązujące do naszej firmy i wydarzenia;
- wzrost liczby osób obserwujących w social mediach;
- wzrost zainteresowania firmą i jej usługami.
Czy warto powierzyć organizację firmowego eventu profesjonalnej agencji eventowej?
Jeśli organizacja eventów jest dla nas czarną magią, a myśl o samodzielnej organizacji przyprawia nas o zawrót głowy to znak, że warto poprosić o pomoc agencję eventową. Przy jej wyborze warto kierować się ofertą. Czy ma dobrą obsługę techniczną zmniejszającą możliwość wpadek? Czy ma swój sprzęt multimedialny, łatwy dostęp do lokalizacji oraz czy dostosowują się do potrzeb klienta?
Organizacja swojego eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Profesjonaliści zadbają o to, byś osiągnął swój cel i zdobył uwagę klientów.
Więcej na temat skutecznej promocji eventu przeczytasz w artykule na naszym blogu: 4 zalety promocji eventu z pomocą influencera